jste zde: úvodní » Chci více informací o hodinkách


Chci více informací o hodinkách

CHRONOGRAF

Slovem chronograf se většinou označují hodiny a hodinky vybavené funkcemi pro přesné měření času, tj. včetně stopek. Hodinky, jež mají chronograf, se poznají podle několika subčíselníků a běžně dvou tlačítek nad a pod korunkou. Centrální sekundová ručička měří u chronografu čas stopek a spouští se tlačítkem nad korunkou. Tímtéž se také zastavuje a případně se může znovu spustit. Vynulování se provádí tlačítkem pod korunkou.

 

TACHYMETR aneb měřič rychlosti

Číslíčka po obvodu ciferníku nebo lunety.Na obrázku vidíte hodinky vybavené tachymetrem. A na nich si ukážeme, jak to funguje. 
Chcete určit rychlost pohybujícího se vozidla? Tak zmáčknete tlačítko stopek a vteřinovka vyrazí na svoji dráhu. Jakmile pohybující se vozidlo ujede jeden kilometr, znovu zmáčknete stopky, ručička se zastaví a ukazuje na číslo v číselníku tachymetru (v našem případě č. 95). Toto číslo nám udává průměrnou rychlost v km/h.

Pokud vozidlo urazí vzdálenost jednoho kilometru za 30 vteřin, můžete se spolehnout, že jede rychlostí 120 km/h.


 

 

CHRONOMETR

Chronometr je označení hodin a hodinek, které splňují tu nejvyšší normu přesnosti. Toto označení je poskytováno pouze hodinkám s mechanickým strojkem na automatický či ruční nátah, tj. ne hodinkám s quartzovým strojkem. Certifikaci chronometr uděluje Swiss Official Chronometer Control (COSC - Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres). 
Hodinky a hodiny označené jako chronometr, musí být zpracovány tak kvalitně, aby zobrazovaly velmi přesný čas za všech předpokládaných podmínek, na rozdíl od běžných hodinek s ručním či automatickým nátahem. COSC vydává certifikát chronometr po patnácti dnech přesně specifikovaného testování určitého modelu hodinek či hodin, jež je prováděno při různých teplotách, v různých pozicích, a také pod vodou.


LUMINISCENCE

je spontánní (samovolné) záření (obvykle) pevných nebo kapalných látek, které vzniká jako přebytek záření tělesa nad úrovní jeho tepelného záření v dané spektrální oblasti při dané teplotě, přitom toto záření má určitou dobu doznívání, tedy trvá i po skončení budícího účinku.

 

 


Vytisknout stránku

[Přeskočit navigaci]

Košík

za 0 Kč

obsahuje 0 položek

Objednat

Nejzajímavější

Dámské hodinky OMEGA 1381.70.00

 Dámské vysoce elegantní hodinky. Hodinky jsou...
 Výprodej
dostupnost: na skladě

akční cena43 200 Kč

(ušetříte 28 800 Kč z původní ceny 72 000 Kč)

detail - Dámské hodinky OMEGA 1381.70.00

Akce

Certina dámské hodinky C001.217.11.047.00

Hmotnost 89 g, velikost pouzdra 34 mm, výška pouzdra...
dostupnost: na skladě

akční cena9 000 Kč

(ušetříte 1 990 Kč z původní ceny 10 990 Kč)

detail - Certina dámské hodinky C001.217.11.047.00

© Všechna práva vyhrazena   - hodiny a šperky, partneri

výroba e-shopu na míru ANTstudio.cz