jste zde: úvodní » O výrobních firmách


O výrobních firmách

OMEGA – První hodinky na měsíci

V roce 1848 založil Louis Brandt a jeho bratr v Bielu hodinářskou továrnu Omega. O necelých 40 let později, roku1885, získali 1. patent na kapesní hodinky, které udávaly hodiny a minuty pomocí číslic v okénkách, zatímco ručička ukazovala vteřiny. Následovala řada vynikajících vylepšení. V roce 1900 se objevily první náramkové hodinky, které vypadaly již zcela moderně, po nich následovaly neobvykle pokrokové vzory. Proto nepřekvapuje, že Omega je déle než 100 let známá také svými hodinkami pro piloty. Již v roce 1917 tyto hodinky odebíraly British Flying Corps, později Royal Air Force – a dnes, po senzačních úspěších, také NASA. Výrobky firmy Omega jsou dlouhodobě spojeny i se světem moří. Od 30. let 20. století firma vyvíjí potápěčské hodinky, které používají slavní průzkumníci moří, jako např. Jaques Mayol. Od roku 1932 poskytovala Omega oficiální sportovní časomíru pro celkem 21 olympijských her. Od roku 1965 je chronograf Speedmaster Professional nedílnou součástí výstroje všech kosmonautů NASA. Omega jsou jediné hodinky, které byly na měsíci. 
Omega je jednou z mála značek, která je zastoupena od minulého století nepřerušeně na českém trhu hodinek. Je u nás proto dobře známá a požívá zde zasloužený obdiv a důvěru. 
     Sortiment firmy Omega pokrývá celou škálu hodinek, od hodinek pro běžnou denní potřebu, přes sportovní modely splňující nejnáročnější technické parametry, až po luxusní hodinky pro nejnáročnější zákazníky, či unikátní historické hodinky pro sběratele. Základním mottem firmy v celé její historii je vysoká kvalita výrobků, technická úroveň a elegantní design.


RADO – Design především

Z hodinářské firmy založené v roce 1917 v Legnau ve švýcarském kantonu Bern vznikla firma Rado, která v roce 1957 představila svou první kolekci hodinek. Dnes má firma Rado po celém světě na 300 spolupracovníků, jimž jde v první řadě o design vnímaný jako dokonalé spojení tvaru a funkce. Při vytváření nových hodinek platí zásada „méně bývá více“. Odstraňuje se vše, co by mohlo narušovat celkovou linii, čistotu a sílu výrazu. Rado získalo od roku 1990 početná vyznamenání, především za design, mimo jiné třikrát v Japonsku (Ministerstvo pro mezinárodní obchod i průmysl a „Good Design“), třikrát v USA (Museum of Architecture and Design Chicago) a pětkrát v Německu (Design Centrum Nordrhein-Westfalen a IF Hannover).

Zvláštní důraz se neklade pouze na nadčasovou eleganci, ale také na trvalé „high-tech“ materiály budoucnosti, jako je safírové sklo, speciální keramika a tvrdokov. Safírová skla odolná proti poškrábání se řežou diamantem ze synteticky vyrobeného safírového bloku a dále se obrábějí. Materiál keramických částí nenalézá uplatnění pouze při kosmických letech a motoristickém sportu, ale také v lékařství – keramika se totiž ukázala jako velmi šetrná ke kůži. Použité materiály jsou nejen opticky velmi příjemné a vzájemně ladící, ale zaručují též vysoký komfort při nošení. Modely kolekcí „Jubilé“ a „Superjubilé“ jsou kromě toho ozdobeny diamanty.


TISSOT

Značka Tissot ztělesňuje více než 150 let inovací a švýcarské hodinářské tradice. Cílem tohoto předního výrobce tradičních švýcarských hodinek je nabídnout širší veřejnosti širokou paletu kvalitních náramkových hodinek za přijatelnou cenu.

Jako oficiální časomíra světových mistrovství v cyklistice, motocyklovém sportu, šermu nebo ledním hokeji, podtrhuje Tissot sportovní hodnoty a touhu po výkonu, přesnosti a překonávání hranic lidských možností.

 

Hodinky Tissot ve své historii:

1853 - Založení společnosti Tissot SA Company

1889 - Charles - Emile Tissot je nominován jako člen poroty na Světové výstavě v Paříži

1896 - Tissot vyhrává zlatou medaili v Ženevě

1900 - Tissot vyhrává Grand Prix hodinářského průmyslu v Paříži

1904 - Slavné carovy hodinky pro důstojníka Carské ruské gardy

1917 - Tissot vyrábí své první náramkové hodinky

1920 - Tissot přechází na sériovou výrobu

1930 - Vývoj prvních nezmagnetizovatelných hodinek Tissot

1944 - Tissot vyvíjí první plně samonatahovací hodinky

1956 - Uvedení řady sportovních hodinek, v čele s PR516, na trh

1960 - Vývoj standartního kalibru Tissot

1971 - První hodinky s plastickým pohybovým ústrojím - Tissot Idea 2001

1978 - První vícefunkční hodinky Quartz Chronograph od Tissot s analogovým a digitálním displayem

1984 - Tissot PR 100 se stavají oficiálními hodinkami německého, rakouského a švýcarského olympijského týmu

1985 - Uvedení slavných hodinek Tissot Rock Watch na trh

1996 - Uvedení hodinek PR100 Autoquartz na trh

Dnes se hodinky Tissot, vyráběné ve švýcarském městě Le Locle, vyvážejí do více než 150 zemí celého světa. Od roku 1985 je Tissot členem Swatch Group, největšího výrobce a distributora hodinek na světě.

 

 SUUNTO

Tuomas Vohlonen byl outdoorový nadšenec a orientační běžec a už dlouho ho obtěžoval problém nepřesnosti tehdejších tradičních suchých kompasů s nedostatkem stálé přesnosti střelky. Přesné čtení kompasu bylo při závodu důležité, nepřesnost vedla ke špatně zvolenému směru a minutí kontrolního bodu. Jakožto strojař-inženýr s tvořivou myslí a vynalézavým duchem, rozhodl se Tuomas problém vyřešit. Naplnil polní kompas tekutinou a doplnil kompas o pevnější a lépe čitelnou střelku, čímž udal zcela novou úroveň přesnosti kompasu.

Jeho vynález byl počátkem zrodu firmy Suunto Oy. Název firmy Suunto značí rovněž cestu dopředu, navedení vás na správnou cestu ať hodláte vyrazit kamkoli.  

První roky firmy Suunto byly skromné, ale firma měla dobrý produkt. Přesný a spolehlivý, tak dobrý, že se podařilo Tuomasovi Vohlonenovi prodat licenci na výrobu do mnoha zemí. Tuomas Vohlonen zemřel v roce 1939, ve stejném roce kdy začala světová válka. Armády putovaly po celém světě a vojáci vždy potřebovali vědět, kam jdou a kde jsou – potřebovali kompasy. Suunto využilo své šance. 

V roce 1952, vdova po Tuomasovi Vohlonenovi - Elli se rozhodla k tomu, že prodá firmu třem pánům - jednomu profesorovi a dvěma inženýrům chemie - Paavo Kajanne, Aarne Mahnala a Veli Jussi. Rok 1952 byl významný nejen pro Suunto, ale pro celé Finsko. V Helsinkách se konaly dlouho očekávané Olympijské hry, původně plánované už na rok 1940. Pochodně nesené ke světlu olympijských plamenů vyrobila firma Suunto.

V 80. létech přicházejí na scénu počítače a digitální zařízení. 1987 uviděl světlo světa produkt SME - potápěčský počítač, jehož masová produkce se zasloužila o velký rozvoj firmy v následujících letech. To bylo před 19 lety a dnes je Suunto mezinárodní špičkou v oboru potápěčských počítačů. V roce 1997 uvádí Suunto na trh světovou novinku – náramkový potápěčský počítač s označením Spyder, následovaný outdoorovým počítačem Vector. Jedná se o první náramkové počítače založené na senzorové technologii, které jako první "hodinky" na světě ukazují i výšku, změnu počasí, teplotu čas a směr. Na přelomu tisíciletí přidalo Suunto svým přístrojům další funkci - měření srdečního tepu. Další měřící a senzorové systémy byly vyvinuty k měření zrychlení, švihu, směru, pozice a rychlosti do počítačů určených pro konkrétní sporty jako např. golf, jachting, sjezd, cyklistika, běh... Další rozšíření možností představovovalo využití GPS, když se v srpnu 2004 stalo Suunto X9 prvními "hodinkami" s plnohodnotnou GPS.

Tuomas Vohlonen nemohl tušit, jak daleko vývoj technologie povede a jaké dnes budeme mít možnosti, ale pochopil základní věc, která platí dnes stejně jako platila roku 1936: vždy je důležité vědět, kam směřujete!CERTINA

Firma CERTINA je identifikována jako švýcarské hodinářské umění, které vyniká svým designem a technologií. Tato společnost má dlouholetou tradici.

V roce 1888 Adolf a Alfred Kurth otevřeli ve městě Grenchen továrnu na výrobu hodinových strojků a náhradních dílů. Firmě dali název Grana, podle svého rodného města.

Roku 1918 byla továrna přestavěna na vybavenou výrobní halu a při oslavách 50.narozenin se společnost přejmenovala na CERTINA.

O 30 let později byla otevřena první zahraniční pobočka v Německu. Toto období bylo pro firmu největším rozkvětem.

K představení unikátní technologie DS koncept (double security neboli dvojité jištění) došlo roku 1959.

V roce 1983 se CERTINA spojila s koncernem SMH. Ten byl přejmenován na Swatch Group (1998).

Od roku 1995 zaujímá tato společnost pozici sportovní značky v rámci Swatch Group.

 

WENGER

Firma Wenger s.a. je jedním z předních evropských výrobců nožů. Nože vyrobené v této firmě jsou známé svojí pověstnou kvalitou a variabilitou použití po celém světě.

Společnost Wenger s.a. byla založena v roce 1893 ve městě Delémont ležícím v alpském pohoří Jura. Její první název byl Paul Bouchat & Cie a hlavním programem firmy byla výroba nožů. Od svého vzniku má firma jako jedna ze dvou na celém světě oficiální oprávnění k výrobě originálních švýcarských armádních nožů.

V roce 1895 byla továrna v Delémon prodána skupině podnikatelů, kteří pronajali další továrnu ve městě Courtetelle.

O 2 roky později se generálním ředitelem stal Theodore Wenger. Ten zařídil v Delémont v pronajaté továrně výrobu příborů a v roce 1900 nechal v tomto městě postavit továrnu novou.

Obě továrny (výroba nožů v Courtetelle a výroba příborů v Délemont) byly spojeny do nové společnosti jménem Fabrique Suisse de Courtetellerie at Services.

O pár let později tuto společnost získal pan Wenger a přejmenoval ji na WENGER & Cie.

Pak už bylo otázkou času, kdy firma WENGER začne vyrábět také svoji řadu hodinek.

Hodinky WENGER se svým charakteristickým logem, švýcarským heveltským křížem se zakulacenými rohy na červeném pozadí, triumfovaly nejprve v USA, jak se správně předpokládalo. V současnosti se prodá každoročně až několik stovek tisíců hodinek firmy WENGER v severní Americe a po celém světě. Tento úspěch je dán skutečností, že hodinky WENGER jsou maximálně funkční, spolehlivé díky švýcarské kvalitě a mají vyvážený poměr mezi cenou a kvalitou.

Rychlý nárůst společnosti byl také patrný na dalším představení  společnosti WENGER na mezinárodním veletrhu hodinek a šperků Basel 2002. Propracovaná prezentace produktů WENGER je jedním ze základu úspěchů této značky.

Všechny hodinky společnosti Wenger Watch s.a. jsou navrženy a vyrobeny tak, aby přinášely svým majitelům mnoho let radosti a užitku. Nová olekce nabízí hodinky od velmi jednoduchých modelů až po vrcholné modely, které splňují požadavky armády.

Většina modelů stojí od 4 000,- do 6 000,-. Luxusní modely s automatickým chronografem jsou vybaveny špičkovými kalibry ETA-Valjoux.

Nejoblíbenější řada WENGER COMMANDO vyniká jednoduše čitelným ciferníkem v leteckém stylu. Hodinky jsou vybaveny pouzdrem se šroubovacím víčkem z ušlechtilé nerez oceli, strojkem ETA Weiss Quartz (chronograf – 4 kameny) s ukazatelem datumu, tvrzeným minerálním sklíčkem, vodotěsností 100M a v neposlední řadě příznivou cenou. Jejich ručky a indexy jsou z tritia pro zaručení snadného odčítání času i v noci. Kožený řemínek hodinek je prošitý a náramek je opět z ušlechtilé nerez oceli a se sponou včetně bezpečnostní pojistky.

 

 

ORIENT

Hodinky celosvětově známé japonské společnosti Orient Watch Co. Ltd.

    Firma Orient Watch Co. Ltd., výrobce náramkových hodinek, byla založena v červenci 1950 v Tokiu. Ale její historie začala už v roce 1901, kdy Shogoro Yoshida, zakladatel, otevřel velkoobchodní sklad hodinek v Ueno, jedné z komerčních oblastí v centru města Tokio. Za více než 50 let od založení firmy se značka Orient rozšířila do celého světa.

    V současnosti hodinky Orient najdete skoro ve všech zemích světa.

  Společnost Orient vyrábí kvalitní zboží, odpovídající nejrůznějším stylům života a módě. Hodinky jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů (titan, ušlechtilá ocel) a zpracovávají se na základě nejmodernějších technologií, které počítají s nejrůznějšími faktory.

   Hodinky jsou mezi zákazníky oblíbeny nejen pro svou kvalitu a množství funkcí, ale i pro využití při nejrůznějších příležitostech. Kdo si již jednou zakoupí některý z nabízených modelů, bude i v budoucnu vyžadovat nejvyšší kvalitu těchto výrobků.

    Japonské hodinky ORIENT jsou u nás velmi známé. Mají dlouhou tradici. Nyní se značka ORIENT spojila se značkou SEIKO. Současné kolekce čítají především řadu mechanických modelů s automatickým nátahem, ale také modely quartz obsazené strojky Seiko. V mnohých případech jsou hodinky ORIENT vybaveny zvláštními funkcemi jako je ukazatel rezervy chodu nebo různé kalendáře. Výrobce pohotově reaguje na módní trendy, ale v nabídce jsou také zcela klasické modely. Vysoká kvalita a příznivá cena jsou samozřejmostí.XEN

Hodinky jsou vyrobeny ve Švýcarsku, všechny z chirurgické oceli, spoléhají na ručičky v safírovém sklíčku, vodotěsnost 10 barů, uzavírací korunka, 6-ti násobně uzavíratelné pouzdro, skládací přezka včetně Loga XEN, hypoalergenní kožený řemínek.

Na výrobu hodinek jsou používány nejušlechtilejší dostupné materiály:

  • prvotřídní antialergická chirurgická ocel
  • 18-ti karátové bílé zlato
  • 18-ti karátové žluté zlato
  • drahé kameny (diamanty, černý nefrit)

V sídle firmy pečlivě vyvíjejí každý kousek, od původního návrhu po jedinečný design a výrobu.

Xen je skutečně celosvětový. Jeho mezinárodní klientela se těší podpoře prostřednictvím sídla v Evropě stejně tak jako 2 poboček v Kalifornii a Singapuru. Na náš trh se hodinky XEN dostaly kolem roku 1999.

 

ELITE

Hodinky Elite jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů. Důraz je kladen hlavně na design.

Firma Elite má dlouholetou tradici ve své úspěšnosti.

V roce 1972 John Casablancas a Alain Kittler vytvořili filiálku Elite v Paříži, hlavním světovém centru módy. Firma rychle budovala svoji pověst a dostala se brzo na vrchol.

Mezinárodní síť Elite byla odstartována roku 1974. O 3 roky později se New Yorská pobočka řadí k N°1.

1983 proběhla první mezinárodní soutěž Elite Model Look Contest, pod jménem „Look of the year". Této soutěže se zúčastnilo 45 zemí. Tato akce posloužila firmě Elite jako inspirace.

Roku 1986 mezinárodní síť Elite s příchodem Gorale Marie dosáhla svého vrcholu. Dvaceti pobočkám po celém světě se dostalo dvojnásobného obratu.

Zatímco běžely reklamy na kvalitní modely Elite, vynalezla firma špičkový model hvězdicového systému (1987).

Nesporně světový vůdce v modelinkovém obchodu Elite roku 1990 obnažil jako první nejvíce nadané modely.

Vlivem nebývalé proslulosti mezi 15-25 letými ženami vytváří firma Elite roku 1998 Elite Leasing a vyvíjí značku s širokým rozsahem produktů.

Elite stále expanduje a v roce 2002 otvírá dalších 6 nových filiálek. Dvě v New Yorku (jednu pro ženy a jednu pro muže), v Praze, v Bratislavě, Shanghai a v Hanoi.

Roku 2003 se Elita Polska umisťuje na 32. místě ve světovém finále v Singapuru.

O dva roky později jsou otevřeny další tři agentury, a to v Řecku, Polsku a Singapuru. Téhož roku proběhla světová přehlídka v Shanghai.

21.dubna 2008 proběhla 24. mezinárodní přehlídka Elite v Obecním domě v Praze.


Brosway

 

Šperky a náramkové hodinky značky BROSWAY italského výrobce Bros manifatture.

Firma byla založena v roce 1979 a její náplní byla výroba kožených řemínků k náramkovým hodinkám. Tato výroba pak byla v roce 1990 rozšířena o výrobu luxusních krabiček na šperky. 

V roce 2002 uvedla svou první kolekci ocelových šperků BROSWAY, které distribuovala nejprve na Italském trhu. Stačilo pouhých 6 let, aby se značka BROSWAY stala přední značkou ve šperkařském oboru v Itálii a zároveň se její distribuce rozšířila do 31 zemí po celém světě.

V roce 2007 se značka BROSWAY stala v Itálii značkou roku.

Na podzim roku 2007 uvedla firma Bros manifatture kolekci náramkových hodinek BROSWAY.

Hodinky jsou stejně tak jako šperky vyráběny výhradně z masivní ušlechtilé oceli 316L. Jsou osazovány osvědčenými quartzovými strojky Citizen-Myiota.

Pouzdra jsou pak doplňovány zirkony Swarovski.

Firma Bros manifatture disponuje vlastním designovým studiem, kde jsou veškeré modely šperků a hodinek vyvíjeny s ohledem na jejich funkčnost a praktičnost pro každodenní nošení.

 

   

Gant

  GANT je globální premiová značka, reprezentující životní styl, který perfektně kombinuje americkou neformálnost s evropskou elegancí. Hodnoty značky GANT jsou založené na odkazu východního pobřeží U.S.A.", kde firma v roce 1949 začala působit. GANT nabízí kompletní řadu oděvů a doplňků pro muže, ženy, chlapce a děti. Bytové doplňky, hodinky, obuv, brýle a parfémy, které jsou distribuovány pod značkou GANT na základě udělení  koncesí obchodním partnerům.
     Tento módní gigant přichází nyní na trh s novou řadou cenově dostupných hodinek pro mladou generaci, kolekcí University. Je to široká řada hodinek určených pro všechny příležitosti.
     V jejich designu jsou kombinovány tradiční univerzitní barvy, které se dají dobře sladit s jakýmkoli oblečením, s ciferníkem v módním retro stylu. Hodinky této řady jsou nabízeny v pánské i dámské verzi. V dámské řadě je možné si vybrat z modré, světle růžové nebo bílé varianty hodinek, pánské hodinky jsou provedeny v zelené, červené, modré nebo černé barvě.

Všechny hodinky Gant mají quartzové strojky, pouzdro z nerezové oceli a minerální sklíčko.


CASIO – Vysoce technizované náramkové hodinky

Čtyři bratři Kashio založili v roce 1946 v Tokiu „Kashio Seisakujo“ jako elektronickou firmu. Vyráběli počítací stroje, elektronické stolní kalkulačky – a později i náramkové hodinky. Šlo jim o produkci vysoce technizovaných hodinek, které dovedou víc než jen ukazovat čas. Již v roce 1976 firma nabídla digitální náramkové hodinky s deseti různými přídavnými funkcemi. Roku 1980 bylo do hodinek integrována dokonce elektronická kalkulačka. Mezitím se firma přejmenovala na „Casio“ a stala se známou také v Evropě. Rozsáhlé investice vložené do výzkumu a vývoje se vyplatily. Na hodinkovém trhu se uplatnily především jejich sportovní hodinky s funkcemi (diář, mají schopnost zobrazovat obrázky, určovat teplotu nebo momentální zeměpisnou šířku či délku, měří tepové frekvence a další).

 

Elysee


Pforzheim je malý region umístěný v německém Černém lese. Po staletí je tento region po celém světě uznáván jako středisko nejvyššího řemeslného mistrovství a preciznosti ve výrobě hodin. Třebaže se ELYSEE zrodila v roce 1960 v tomto významném středisku německé dovednosti, čas si vyžádal nalezení nového domova, aby bylo možno světu ukázat kvalitu a krásu ELYSEE hodinek.

1960:
Založení a zaregistrování ELYSEE Uhren v Pforzheimu po převzetí práv významné značky od švýcarské společnosti Ditisheim & Co., Fabrique de Montres Vulcain v La Choux-de-Fonds.

1992:
Reiner Seume z Düsseldorfu získává práva na značku ELYSEE, což mělo za následek zcela novou strategii v podmínkách ELYSEE - rozšíření modelových řad a distribuční sítě.

1994:
Mezinárodní registrace značky ELYSEE.

1999:
Start nového ELYSEE stylu, filozofie a kolekcí s důrazem na mechanické automatické hodinky.

2000:
ELYSEE úspěšně expanduje na mezinárodních trzích.

2004:
ELYSEE představila úplně novou atraktivní řadu automatických hodinek se zajímavými přidanými technickými komplikacemi jako například: regulátor, zpětný chod, rezerva chodu, měsíční fáze a multičasové funkce pro potřeby 21. století.

2005:
ELYSEE se zařazuje mezi významné hodinářské značky, uvádí na trh tři modely s tourbillonem.

Termín ELYSEE má původ v prastarém řeckém jazyce "ELEYSION".

Jedinečné představení ELYSEE podtrhuje orel ve znaku s jeho širokými křídly. Orel odkazuje na bájného Fénixe, který když ve stáří shořel, vstal znovuzrozen ze svého popele.


Vytisknout stránku

[Přeskočit navigaci]

Košík

za 0 Kč

obsahuje 0 položek

Objednat

Nejzajímavější

Dámské hodinky OMEGA 1381.70.00

 Dámské vysoce elegantní hodinky. Hodinky jsou...
 Výprodej
dostupnost: na skladě

akční cena43 200 Kč

(ušetříte 28 800 Kč z původní ceny 72 000 Kč)

detail - Dámské hodinky OMEGA 1381.70.00

Akce

Certina dámské hodinky C001.217.11.047.00

Hmotnost 89 g, velikost pouzdra 34 mm, výška pouzdra...
dostupnost: na skladě

akční cena9 000 Kč

(ušetříte 1 990 Kč z původní ceny 10 990 Kč)

detail - Certina dámské hodinky C001.217.11.047.00

© Všechna práva vyhrazena   - hodiny a šperky, partneri

výroba e-shopu na míru ANTstudio.cz